מאמרים ועצות

קופה רושמת – כיצד בוחרים את הקופה הנכונה

קופה רושמת

בלא מעט עסקים, גדולים וקטנים, אנחנו יכולים למצוא היום קופות רושמות. נכון שיש היום בשוק קופות ממוחשבות, קופות אלקטרוניות שמספקות לנו אפשרות ליהנות ממגוון רחב יותר של נתונים, מגוון רחב יותר של כלים ואמצעים לניהול נכון של העסק במובנים רבים, ובכל זאת, לא מעט עסקים בוחרים להשתמש עדיין בקופות רושמות מסיבות שונות.

קופה רושמת, במובן הבסיסי שלה, היא קופה שמאפשרת לנו לבצע חישובים פשוטים של מוצרים, כמה עולה כל מוצר, כמה כסף קיבלנו מהלקוח, כמה עודף אנחנו צריכים להחזיר לו, להעביר כרטיס אשראי, וחישובים שונים שיכולים להיות בעלי משמעות עבורנו.

אנחנו לא יכולים לעשות ניתוחים על פי המספרים האלה, מאחר והקופה לא מאפשרת לנו, ואנחנו גם לא יכולים להשתמש בנתונים האלה במחשבים שונים, בעסק או בבית, בשביל לדעת טוב יותר את מצב העסק, אך באופן עקרוני, עבור עסקים רבים, קופה כזו יכולה להספיק.

לפני שנסביר באילו מקרים נעדיף להשתמש בקופה כזו ולא בקופות משוכללות יותר, חשוב להבהיר, אנחנו יכולים למצוא היום מגוון רחב של קופות רושמות בגדלים וסוגים שונים. זה משמעותי, מאחר ויש עסקים שאינם עובדים במקום ספציפי, עסקים נודדים אשר בעליהם או העובדים שלהם צריכים לשאת את הקופה ממקום למקום, לכן זה יכול להיות משמעותי עבורם שתהיה זו קופה קטנה, נוחה וניידת יותר.

מתי נעדיף להשתמש בקופות רושמות

ראשית, כמו שציינו, בעסקים שהם נודדים. עסק קטן שעובד בירידים, תערוכות ודברים כאלה, אין צורך שישתמש בקופה אלקטרונית, הוא יכול בהחלט להשתמש בקופה כזו. צריך להדגיש, שהיום גם בעסקים כאלה, בוחרים להשתמש בשיטות פחות מורכבות, אפילו משיטת השימוש בקופה כזו.

שנית, עסקים קטנים שלא מעסיקים הרבה אנשים, שאין להם הרבה מלאי, הם יכולים להשתמש בקופות כאלה, כי בכל זאת אין להם סיבה לקנות קופה יותר גדולה, יותר רצינית מזו.

שלישית, גם עסקים שמשתמשים בקופות אלקטרוניות, הרי שיש מקומות מסוימים שמשתמשים במספר קופות ועל כן אפשר שחלקן יהיו קופות רושמות ולא קופות משוכללות יותר, הכל תלוי בשאלה, לשם מה משתמשים בהן.