כללי ניתוחים וטיפולים לפנים

מה אסור לעשות אחרי הזרקת חומצה היאלורונית בשפתיים?

הזרקת חומצה היאלורונית בשפתיים היא פרוצדורה קוסמטית פופולרית המשמשת לעיצוב השפתיים. עם זאת, יש כמה דברים חשובים שיש לקחת בחשבון לאחר ההזרקה כדי להבטיח את התוצאות הטובות ביותר. לא פעם ללא הקפדה על הפרטים החשובים התוצאות של הזרקת חומצה היאלורונית בשפתיים עלולות להיות לא תואמות לרצונות. לכן, חשוב להקפיד ולדעת כיצד להתנהל לאחר ביצוע הזרקת חומצה היאלורונית בשפתיים.

בשיתוף : ד"ר רפאל קזראל מרפאה אסתטית מתקדמת

הימנעות מחשיפה לשמש

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון לאחר קבלת הזרקת חומצה היאלורונית בשפתיים הוא להימנע מחשיפה לשמש. 

חשיפה לשמש עלולה להגביר את הסיכון להיפרפיגמנטציה ולשינוי צבע העור. זה יכול גם לגרום לשפתיים להתנפח ולגירוי. כדי להגן על השפתיים, חשוב ללבוש קרם הגנה עם מקדם הגנה של 30 לפחות ולמרוח אותו מחדש לאורך היום. 

בנוסף, חבישת כובע רחב שוליים והימנעות מאור שמש ישיר יכולים לעזור למזער את הסיכון לנזקי שמש. בנוסף, חשוב לשמור על לחות ולשתות הרבה מים כדי להפחית את הסיכון ליובש וגירוי. יחד עם זאת חשוב להימנע מפעילות גופנית אינטנסיבית כמו ריצה או שחייה לפחות 24 שעות לאחר ההזרקה.

הימנעות ממגע ועיסוי האזור המוזרק

לאחר הזרקת חומצה היאלורונית לשפתיים, חשוב להימנע ממגע ועיסוי באזור. הסיבה לכך היא שמגע ועיסוי באזור עלולים לגרום למוצר להתפשט בצורה לא אחידה, וכתוצאה מכך למראה לא טבעי. 

בנוסף, זה יכול לגרום לחומר לנדוד לאזורים אחרים בפנים, מה שעלול לגרום לתופעות לוואי לא רצויות. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, חשוב להשאיר את האזור ללא מגע ולאפשר למוצר להתייצב באופן טבעי. 

כמו כן, חשוב להימנע מפעילויות שעלולות לגרום ללחץ רב מדי על השפתיים, כגון נשיקות, שתייה מקשית או עישון. פעילויות אלו עלולות לגרום למוצר לנוע, וכתוצאה מכך למראה לא אחיד. בנוסף, חשוב להימנע ממריחת מוצרים כלשהם על האזור, כגון איפור או שפתון, מכיוון שגם זה יכול לגרום לחומר לנדוד בגלל המגע.

חשוב להמתין לפחות 48 שעות לפני שתתעסקו בפעילות כלשהי שעלולה להפעיל לחץ על השפתיים. זאת על מנת להבטיח שהחומר יהיה לו מספיק זמן להתמקם באזור ולהגיע לתוצאה הרצויה. 

לאחר 48 שעות, זה בסדר לחדש פעילויות כמו נשיקות, שתייה מקשית ועישון (למרות שעישון אינו מומלץ כלל). 

חשוב להימנע ממגע ועיסוי באזור לאחר הזרקת חומצה היאלורונית לשפתיים. בנוסף, חשוב להימנע מפעילויות שעלולות לגרום ללחץ רב מדי על השפתיים, כגון נשיקות ושתייה מקשית. לבסוף, חשוב להמתין לפחות 48 שעות לפני השתתפות בפעילויות שעלולות להפעיל לחץ על השפתיים. הקפדה על הנחיות אלו יכולה להבטיח את התוצאות הטובות ביותר לאחר הזרקת חומצה היאלורונית לשפתיים.

הימנעות מטמפרטורות קיצוניות

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לזכור לאחר הזרקת חומצה היאלורונית בשפתיים הוא להימנע מטמפרטורות קיצוניות.

 זה כולל גם טמפרטורות חמות וגם קרות. חשיפה לטמפרטורות קיצוניות עלולה לגרום להתפרקות מהירה יותר של החומצה ההיאלורונית ובכך להפחית את השפעות ההזרקה. 

כמו כן, חשוב להימנע מסאונות, ג'קוזי וחשיפה מוגזמת לשמש במהלך תקופת ההחלמה. אם חייבים לצאת החוצה בטמפרטורות קיצוניות, חשוב לחבוש כובע או צעיף כדי להגן על השפתיים מהחשיפה הישירה. יתר על כן, חשוב להימנע משתיית משקאות חמים או קרים מאוד, כגון קפה או מי קרח.