ניתוחים וטיפולים לגוף

כיצד אפשר לטפל בכאבי גב כרוניים?

טיפול בפריצת דיסק

כאבי גב הם חלק מחיי היום של רבים מאתנו כאשר הגב שלנו, שתיאוריות שונות גורסות שלא אמור להיות ישר בכלל, אלא כפוף כמו של מרבית מבעלי החיים, הוא איבר אשר מועד לפורענות תוך שהוא רגיש לכאב בעיקר בשל ניהול אורח חיים יושבני, העדר פעילות גופנית כמו גם תנאי מחייה שאינם מטיבים עמנו.

בשל כל אלה רבים חשים בכאבי גב כרוניים, כאשר הם פונים לשלל טיפולים כמו טיפול בפריצת דיסק, טיפול תרופתי, ניתוחים, משחות, טיפול אורתופדי דיקור סיני ועוד.

אבל מלבד כל אלה כיצד אפשר להקל על כאבי גב בשיטות טבעיות? הנה כמה הצעות טובות:

שינוי באורח החיים – כפי שהזכרנו רבים מכאבי הגב מתרחשים עקב ניהול אורח חיים יושבני בו אנו נמצאים שעות מרובות מול המחשב, אנו יושבים שעות ברכב, או יושבים בשעות הפאי מול המסכים. בשל כל אחה חשוב לבצע כמה שיותר הפסקות בעת העבודה, לצאת החוצה להליכה, להתרענן ולשאוף אוויר, כמו גם לבצע תרגילי יוגה לשחרור הגב והשכמות.

עבודה נכונה יותר – רבים אנשים אשר פונים לקבלת טיפול בפריצת דיסק עקב עבודה פיזית ונשיאת חפצים כבדים שגורמת לפריצת דיסק. בשל כך וכדי למנוע את הסיטואציה הפיזית הכואבת, חשוב לדעת כיצד עובדים בבטיחות, איך מרימים חפצים כבדים וכיצד נעזרים בעזרי בטיחות בעבודה כדי להקל על הרמת מסעות כבדים. חשוב לדעת  כי הרמה של חפץ כבד עליה להיעשות בתחילה עם כפיפה של הברכיים, תוך הרמת המשא דרך מאמץ של הידיים והרגליים עם פחות מאמץ על הגב. כללים כאלה יסייעו לכם לעבוד לנכון יותר ולשמור על גב בריא.

שמירה על כושר גופני – עוד כדי לשמור על הגב, חשוב לבצע תרגילים שונים שגם יחזקו את הגוף כמו אימוני פילטיס ויוגה תוך שחשוב לבצע תרגילים ואימונים אשר משחררים את האיברים ומחזקים אותם. כיום באמצעות יוגה טיפולית ניתן להגמיש את הגב, לשחרר אותו ולטפל בבעיות כמו פריצת דיסק, כאבי שכמות ושאר כאבים כרוניים חזקים.

מזרון נוח ואורתופדי – עוד כדי לטפל בבעיות גב ולהטיב עם השינה שלכם, חשוב תמיד לבחור במזרן איכותי לשינה. בחרו מזרן אורתופדי שאינו זול וכזה שנחשב איכותי תוך שאתם מתנסים בשינה ובודקים האם המזרן מתאים לכם. בנוסף חשוב לבחור כיסא מחשב או כיסא עבודה נוח שגם הוא אורתופדי ומטיב עם הגוף. עשו את כל אלה ותוכלו לחוש הקלה בכאבי גב כרוניים.

נקלעתם למצב סיעודי עקב בעיות גב? צרו קשר עם עורך דין מומחה