כללי

מתיחת פנים ללא ניתוח: מהפך אסתטי בעידן החוטים

ד"ר זאב צילקר מרשת מרפאות ביוטי פייס

בעוד שהטבע הוא מפלאי היופי והבריאה- בטבע, סימני ההזדקנות הטבעית של העור אינם מתקבלים בברכה, ורבים מאתנו היו מעדיפים שהקמטים וצניחת העור בתהליך גרביטציה טבעי אך לא מחמיא, יפסחו על עור הפנים שלנו.

טכנולוגיות חדשניות ופיתוח של חומרים מתקדמים בענף האסתטיקה הרפואית, מאפשרים לשמר את המראה צעיר והרענן ולדחות את תופעות ההזדקנות ופגעי הזמן, באמצעות טיפולים יעילים, נגישים וזמינים ובטוחים, למגוון צרכים וליקויים.

אחד הטיפולים המובילים בענף הוא החלופה הלא פולשנית לניתוחי מתיחת פנים שהיו נהוגים בעבר, מתיחת פנים באמצעות חוטים.

ד"ר זאב צילקר מרשת מרפאות ביוטי פייס מסביר מהי מתיחת פנים באמצעות חוטים, למי היא מיועדת ולאילו תוצאות ניתן לצפות ממנה; מתיחת פנים באמצעות חוטים מתבצעת בהליך לא פולשני, תוך החדרה של חוטים דקיקים ושקופים מחומרים בעלי יכולת לספיגה ביולוגית של הגוף, אל מספר נקודות תחת עור הפנים. 

החדרת החוטים במיקומים אסטרטגיים בהתאם למצב העור מאפשרת ביצוע של מתיחה טבעית של העור כלפי מעלה ולצדדים, מתיחת הקמטים וטשטוש עד להחלקה מלאה שלהם, והרמה של העור הנפול למיקום מחדש, עיצוב ופיסול הפנים ומראה צעיר יותר, באופן טבעי.

ביצוע מתיחת פנים בחוטים מתבצע באמצעות שני סוגי חוטים:

  • חוטים מתכלים- חוטים אשר עשויים מחומרים אורגניים, ריכוז של חומרי מזותרפיה משקמים וחומצות חלב טבעיות, המופרשים אל העור בהדרגה ולצד תהליך המתיחה והתוצאות הראשוניות, גם מביאים להפרשה ולספיגה של חומרי מיצוק, בניית סיבי קטלגן ומולקולות לחות, לשיקום ולחידוש מרקם העור.

החדרת החוטים המתכלים אל העור מתבצעת באמצעות קונוסים המאפשרים לרופא את פעולת המתיחה והקשירה, ומשמשים כבסיס אחיזה לחוטים. לוטים מתכלים נספגים בהדרגה בעור ויעילותם צפויה להתפוגג, מה שיצריך את חידוש הטיפול בעתיד.

  • חוטים קבועים- חוטים קבועים המשמשים לצורך מתיחת פנים ללא ניתוח הם חוטים מחומרים דוגמת ניילון, סיליקון וחומרים נוספים. חוטים אלו נותרים יציבים בעור ואינם מתפרקים ומתמוססים, מתאימים למתיחה עוצמתית יותר ולצרכי עור במצב בינוני עד קשה, ומספקים תמיכה חזקה לעור ועמידות מיטבית וארוכת שנים. 

איך מתבצע הטיפול 

טיפול מתיחת פנים בחוטים מתבצע במפגש טיפולי אחד, תחת הרדמה מקומית בלבד, ללא צורך באשפוז או בתקופת החלמה ממושכת.

במפגש האבחון ותכנון הטיפול יבצע הרופא הערכה וסימון של הנקודות אליהן הוא צפוי להחדיר את החוטים, להדמיית התוצאה המיטבית תוך שמירה על מראה טבעי.

הטיפול מתבצע על גבי פנים נקיות מאיפור או לכלוך מכל סוג, לאחר חיטוי ותחת תנאי סטריליות מוקפדים למניעת זיהומים.

סוג החוטים ייקבע בהתאם למצב העור וצרכי הטיפול, ואלו יוחדרו על ידי הרופא המטפל בעזרת קונוסים קנולה, אשר מאפשרים את החדרת החוטים תחת העור ללא חתכים וצלקות.

ההחדרה תתבצע באמצעות מחטים דקיקות במיוחד, בעדינות וברמת דיוק גבוהה הדורשת מיומנות וניסיון של הרופא המטפל, להשגת תוצאה מיטבית וסימטריה מושלמת. 

מתיחת פנים בחוטים היא אפשרות טיפולית בעלת יתרונות רבים, מספקת מענה הרמוני ורחב למגוון ליקויים ופגעי עור, תוך עידוד הרקמות להתחדשות ולהגברת ייצור הקולגן, ויצירת פעולה מכנית לטיפול בקמטים, בעור נפול ובשקעי עור אשר נוצרו לאורך השנים.

הטיפול בטוח ומתאים למרבית סוגי המטופלות, בהתאם לאבחון ותשאול רפואי על ידי מומחה לרפואה אסתטית. טיפול זה מתווסף למגוון טיפולים לא פולשניים בענף האסתטיקה הרפואית, לטיפול בקמטים וקמטוטי עור, בליקויים מבניים ועיצוב פנים, בצניחה ובאובדן נפח, בכתמי פיגמנטציה ואובדן הברק והגמישות של העור ועוד.