מאמרים ועצות

לימודים בישראל

לימודים בישראל

כשאנחנו מדברים על מוסדות להשכלה גבוהה או על אוניברסיטאות בישראל, הראשונה שעולה לנו מיד באופן אסוציאטיבי זוהי אוניברסיטת בר אילן. מדובר באחת האוניברסיטאות הגדולות ביותר בעולם. בישראל מדובר במעצמה של ממש אשר רבים מאוד נמשכים אליה.

מעניין לגלות כי מכל העולם (study in Israel) נוהרים סטודנטים דווקא אל האוניברסיטה הזו שקנתה את שמה הטוב משך שנות קיומה.

אוניברסיטת בר אילן פותחת את שעריה בפני סטודנטים מכל העולם אשר אכן מנצלים את העובדה ובאים לרכוש השכלה גבוהה דווקא בארץ.

קצת היסטוריה

למעשה החל משנת 1957, לפני מעל לשישים שנה הוקמה האוניברסיטה והיא נותנת מענה לכל מי שבא בשעריה. האוניברסיטה מותאמת גם עבור דוברי אנגלית שמרגישים במקום ממש כמו בבית.

באוניברסיטה מוצעים לסטודנטים תכניות ומסלולים שונים לתואר ראשון במגוון תחומים מובילים.

שומרים על הערכים היהודיים

כאוניברסיטה יהודית הנמצאת בלב ליבה של ישראל, הרי שמדובר באוניברסיטה שהפכה להיות הבחירה המועדפת עבור סטודנטים ועולים יהודיים מכל העולם. במקום מושם דגש על מצוינות לצד השמירה על הערכים היהודיים. זה הופך את האוניברסיטה למעצמה יהודית ייחודית.

אוניברסיטה שהיא בית

האוניברסיטה הוא לא רק מקום לימודים. כל מי שבא בשעריה ובמיוחד אלו המגיעים אליה מארצות הגולה, מוצאים כי מדובר במקום שהוא הרבה מעבר למקום לימודים או מוסד להשכלה גבוהה. מתנהלים שם חיים תוססים, פעילויות מיוחדות לסטודנטים שמאורגנים במיוחד עבורם למען הצרכים שלהם.

אוניברסיטה בינלאומית

חשוב לציין כי בכל שנות קיומה (שהם כאמור מעל לשישים שנה) שמו דגש באוניברסיטה על כך שיהיה זה מרכז אחד עבור ישראלים עם עולים חדשים המעוניינים לרכוש את השכלתם דווקא בישראל. למעשה נוצר כאן מקום בינלאומי שהוא מעין בית חם עבור כל יהודי שמעוניין לרכוש את השכלתו במוסד ישראלי.

באוניברסיטה קיימת תכנית בינלאומית ללמידה שהיא למעשה התכנית הראשונה שמוצעת כיום על ידי כל אוניברסיטה בישראל.

הניסיון הרב יחד עם ההתמחות וההבנה כי יש לאפשר לסטודנטים בישראל, ללמוד ולהשכיל דווקא באזור הנוחות שלהם, הובילו לכך כי אכן קיימת נהירה מכל העולם של יהודים שרוצים ללמוד דווקא באוניברסיטת בר אילן.