ניתוח להקטנת חזה
ניתוחים וטיפולים לגוף

הקטנת חזה

חזה גדול יותר לא תמיד יפה יותר לעתים גם מלווה בפגיעה באיכות החיים ובבעיות גב . זה הכול תלוי בפרופורציות הנכונות ובמה שמתאים למבנה גופך. מנתח קוסמטי יוכל לעזור לך להחליט כיצד לבחור את המידה הנכונה ביותר עבורך תוך התחשבות הן במבנה גופך והן ברצונותייך האישיים.

מהו בעצם ניתוח הקטנת חזה?

הקטנת חזה היא הליך ניתוחי המפחית את גודל ומשקל החזה ומסייע ליצור קווי מתאר נעימים ואסתטיים התואמים את מבנה גופך. הניתוח מתבצע באמצעות הסרת רקמות, שומן ועור רפוי עודפים. מנתח קוסמטי יכול לא רק להקטין את החזה ולהפוך אותו למוצק יותר אלא גם לשפר את הסימטריה בין השדיים וכן  מצב של שדיים נפולים.

בזמן שנשים רבות בוחרות לעבור ניתוח להקטנת חזה כדי להפיג כאבי גב, צוואר וכתפיים הנוצרים ממשקל עודף של החזה, היתרונות הקוסמטיים של הפחתת חזה גדולים לא פחות משמעותיים.

התוצאות ניכרות ב:

  • חזה מורם ומוצק שמעניק חזות צעירה יותר
  • חזיות שקל יותר להתאים ואפשרות לבחור מתוך מגוון גדול יותר של חזיות לטעמכן
  • ההזדמנות להקטין פטמות גדולות בזמן הניתוח הכולל

איך בוחרים את המנתח הנכון?

בעת ביקורכן אצל מנתח פוטנציאלי, כדאי לברר מה התדירות שבה הוא/היא מבצעים ניתוחים מן הסוג הזה וכמה ניתוחים ביצעו עד היום. כדאי לבקש להתבונן בצילומים, ולא רק אלה המופיעים באתר המנתח. בזמן הביקור אצל הרופא המנתח, כדאי לבקש לראות צילומים של "לפני ואחרי" ולמצוא תמונות המציגות תוצאות דומות לאלה שאתן מעוניינות בהן. התמונות יאפשרו לכן גם להבין את הסגנון האסתטי של המנתח הספציפי, משהו שחיוני מאוד עבור התהליך כולו.

באותה שעה כדאי לוודא שהמנתח מוסמך ורשום במשרד הבריאות או ברשות מוסמכת אחרת כמנתח/ת פלסטיים ושהניתוח מתבצע במתקן מאושר, כדי להבטיח את בטיחותכן.

לבסוף, אל תבצעו את בחירתכן על פי עלות בלבד. בראש ובראשונה ודאו כי הרופא המטפל בכן הוא אדם שאפשר לסמוך עליו ושהוא בעל הכישורים הנכונים.

האופציות הקיימות להקטנת חזה

מנתחים קוסמטיים משתמשים בשיטות שונות להקטנת חזה. השיטה שתיבחר על ידי המנתח תתבסס על האנטומיה הקיימת של החזה, סוג וכמות הרקמות שצריך להסיר והתוצאה הרצויה של המטופלת.

הקטנת חזה אנכית

מטופלות הנזקקות להקטנת חזה בינונית ועורן רפוי יותר הן לרוב מועמדות טובות להקטנת חזה אנכית. ההליך כולל ביצוע חתכים בשני אזורים: בקצה הפטמה ומן הצד התחתון של הפטמה ועד הקפל ה-INFRAMAMMARY או לקפל מתחת לשד. צורת החתכים הזו מאפשרת למנתח הקוסמטי להסיר עודף שומן, עור ורקמות, לעצב מחדש את השד המוקטן מבפנים ולהרים את השד למיקום יותר אידיאלי.

בזמן שהקטנת חזה אנכית מותירה צלקות מסוימות, הן מוגבלות לאזור שמתחת לפטמה בלבד וניתן להסתיר אותן בקלות מתחת לחזייה או בגד ים עליון.

שאיבת שומן להפחתת חזה

במקרים מסוימים, ניתן לבצע ניתוח להקטנת חזה באמצעות שאיבת שומן בלבד. היתרונות בשאיבת שומן כוללות הליך רפואי שהוא קצר יותר, פחות פולשני שכמעט ואינו משאיר צלקות, ושתוצאותיו נשארות לאורך זמן. עם זאת, השיטה אינה מתאימה לכל מטופלת. המעומדות המתאימות ביותר הן מי שמעוניינות בהקטנה קטנה עד בינונית, מי שיש להן עור גמיש שאינו רפוי או שרפוי במיטה מאוד מועטה, ושהמקור לגודל החזה שלהן הוא בעודף רקמות שומן.

אם יש לכן שדיים רפויות ואסימטריות, עור מתוח או כמות משמעותית יותר של רקמות להסרה, תוכלו להיעזר באחת השיטות האחרות הקיימות להקטנת חזה.

שיטת העוגן (T INVERTED)

הליך זה משתמש בשלושה חתכים: אחד שמתבצע סביב קצה האראולה, אחד שמתבצע בצורה אנכית – מהאראולה ועד קפל השד, וחתך נוסף לאורך הקפל שמתחת לשד. משום שהשיטה מאפשר רמת מכסמיאלית של הסרת רקמות ועיצוב מחדש, מנתחים קוסמטיים משתמשים בשיטה זו במקרים שבהם המטופלת זקוקה להקטנה יותר משמעותית ורמת הריפיון והאסימטריה שלה יחסית גדולים.

הצלקות הנוצרות מסוג כזה של ניתוח דומים לניתוח האנכי, כאשר יש צלקת דקה שעוברת לאורך הקפל מתחת לשד. עם טיפול נכון, הצלקות ידהו באופן משמעותי במהלך השנה הראשונה לאחר הניתוח וניתן להסתיר אותן בקלות באמצעות לבוש, ואפילו ביקיני עליון.

תהליך ההתאוששות

ניתוח להקטנת חזה נעשה בדרך כלל במרפאת חוץ ותחת הרדמה כללית או הרדמה (מקומית) ורידית. לאחר ביצוע החתכים שתוארו לעיל, המנתח הקוסמטי יסיר את עדוף הרקמות, השומן ועור השד, ישנה את מיקום האראולה/פטמה למיקום יותר גבוה שפונה כלפי חוץ. הרקמות והעור העודף יעוצבו מחדש וייסגרו באמצעות תפרים מתמוססים. בנוסף, ניתן להקטין את האראולות לגודל יותר פרופורציונאלי במהלך הניתוח.

לאחר שהות קצרה במתקן רפואי, תוכלי לחזור הביתה באותו יום כדי להמשיך בתהליך ההתאוששות בחזייה רפואית (חזיית לחץ) המותאמת מעל החבישות. ודאי תחושי בכאבים ניכרים במספר הימים הראשונים שלאחר הניתוח. הנחת רטיות קרח מעל התחבושות יעזרו לשכך את הכאב ואת אי הנוחות.

כמות הזמן הנדרשת להתאוששות שונה מניתוח לניתוח בהתאם לקצב האיחוי הטבעי של גופך, וכן בהתאם לסוג הניתוח. בזמן שתוכלי לקום ולהתהלך עוד באותו יום, מומלץ שיהיה איתך אדם קרוב במהלך 24 השעות הראשונות. לאחר מספר ימים תוכלי להתקלח, אך תזדקקי לעזרה כדי להתלבש, מאחר שטווח התנועה שלך יהיה מוגבל באזור החזה והכתפיים בימים הראשונים.

רוב המטופלות חשות שהן יכולות לנהוג ולחזור לעבודה תוך שבוע אחד מיום הניתוח, זאת לאחר שהפסיקו ליטול את תרופות המרשם נגד כאבים. המנתח הקוסמטי ידרוש בין 5-4 שבועות לפני חזרה לפעילות פיזית שאינה כוללת הליכה בלבד. הימנעות מפעילות גופנית מבטיחה איחוי נכון של החתכים.

החיים לאחר הניתוח להקטנת חזה

בזמן שמטופלות רבות חשות הקלה מיידית של כאבי גב וכתפיים לאחר הניתוח, חשוב להבין שיידרש זמן מה כדי להבחין בתוצאות הסופיות. נפיחות, כאבים ועיקצוצים הם תסמינים נפוצים שמתרחשים לאחר ניתוחים להקטנת חזה, כך שאפשר שגודל החזה עדיין ייראה גדול ממה שציפיתן לו, בזמן שהנפיחות הראשונית עדיין בתהליכי החלמה. בנוסף, קצב ההחלמה של כל אחד מהשדיים יהיה שונה, כך שאפשר שתבחיני באסימטריה מסויימת במהלך מספר החודשים הראשונים של ההחלמה.

לאחר כחודשיים או שלושה, תוכלי להבחין בתוצאות הסופיות ולהתחיל לצאת לקניות בביטחון מלא. עם זאת, סביר שתמשיכי לחוש בשינויים המתרחשים למשך כחצי שנה עד שנה מיום הניתוח.

האם התוצאות הן לטווח ארוך?

לאחר שתעברי ניתוח להקטנת חזה, תוכלי להיות סמוכה ובטוחה שגודלן יישאר לצמיתות, כל עוד את שומרת על משקל גוף יציב ואינך יולדת . עם זאת, שום דבר לא יכול לעצור את תהליך ההזדקנות הטבעית של הגוף. בשלב מסוים, החזה יתחיל שוב לצנוח אך עדיין באופן פחות ניכר לולא עברת את הניתוח כלל.

כמו כן, אם את מתכוונת ללדת, סביר שיתרחשו שינויים בגודל ובצורה של החזה במהלך ההיריון, מה שעלול להשפיע על השינויים החיוביים שהתקבלו כתוצאה מן הניתוח. אם את מתכוונת להביא עוד ילדים לעולם, כדאי להתייעץ עם הרופא המנתח. הוא או היא יוכלו לעזור לבצע את השיקולים שבעד ונגד ביצוע הניתוח, ולהחליט אם כדאי להמתין ולבצע את הניתוח לאחר הלידה/ות.

 

 

הקטנת חזה
User Rating 5 (1 vote)
Sending

הוספת תגובה

Click here to post a comment