הסרת קמטים
ניתוח להסרת קמטים
ניתוחים וטיפולים לפנים

מילוי קמטים

מילוי קמטים הוא אחד הטיפולים הקוסמטיים הפופולריים הקיימים היום בשוק. מילוי קמטים הוא טיפול שנועד לטפל במה שמכונה 'קמטי הבעה'. אלה יכולים להופיע בזוויות הפה, מעל השפתיים, בצידי העיניים, במצח וכו'. אנשים מסויימים מקבלים את הקמטים כחלק מתהליך ההזדקנות. אך יש שמעדיפים לעבור טיפול שיעניק להם מראה יותר חי וצעיר.

כיצד נוצרים קמטים?

קמטים הם תופעה נלווית של תהליך הזדקנות העור ויכולים גם להיות תוצר של קרני השמש, או של עישון, או אפילו זיהום אוויר. עם השנים, העור מאבד את גמישותו, ופגמי הסביבה גם הם מתחילים לקבל נוכחות יותר בולטת. גנטיקה היא עוד גורם המשפיע על מצב העור במהלך השנים.

שני חומרים עיקריים משפיעים על היווצרות קטמטים בעור והם: קולגן ואלסטין. חומרים אלו עוברים שינויים מיקרוסקופים במהלך השנים.

יש לזכור שקמטים הם תופעה טבעית של הזדקנות העור ושלא ניתן להעלים קמטים לגמרי ולשמור על מראה טבעי של העור. מומחים רבים מדגישים ויש רבים שמאמינים שקמטים הם חלק טבעי מן המראה הכללי. יש רופאים שממליצים לטפל בעור הפנים באמצעות חומרים שמרככים את הקווים הדקים של העור, במקום להשתמש בחומרים יותר פולשניים.

שיטות לטיפול בקמטים

רופאים משתמשים היום בשיטות שונות כדי לטפל בקמטים בלתי רצויים. לא כולנו חייבים ללכת תחת סכין המנתח כדי לקבל את המראה רצוי ולעבור פייס ליפט. היום אפשר לטפל במראה הפנים גם באמצעות מילוי והזרקות שאינם פוגעים ברקמות הבריאות ושזמן ההתאוששות מהם קצר יותר.

מומחים לבריאות העור ממליצים להשתמש בתכשיר התואם את סוג הקמט שברצונכם לההעלים.

ישנם שלושה סוגים עיקריים של קמטים:

קמטים שטחיים – שבהם ניתן לטפל ללא צורך בניתוח בשיטות כמו בוטוקס, הזרקת חומרי מילוי כמו רסטלים, ג'ובדם הממלאים קמטים באופן זמני ומעניקים נפח לעור. לאחר מכן ניתן להשתמש בטיפולים נוספים כגון פילינג כימי, לייזר או באמצעות תהליך דרמברציה.

קמטים עמוקים – ניתן לטפל בקמטים עמוקים כמו קפלים בצידי הלחיים או קמטים עמוקים במצח באמצעות בוטוקס או באמצעות חומרי מילוי. בוטוקס יכול להעלים באופן זמני קמטי הבעה בינוניים עד עמוקים. יש לזכור שבוטוקס הוא חומר שמקפיא את השריר ולכן מיועד לטיפול בקמטים שנוצרים כתוצאה מתנועת השריר. חומרי מילוי כמו חומצה היאלורונית (כגון רסטלין, ג'ובדרם, פרליין), קולגן ואחרים יכולים להעלים קמטים באופן זמני.

קמטים דינאמיים (המכונים גם קמטי הבעה) – אלה הקמטים הנוצרים כתוצאה מהבעות הפנים השונות שלנו כמו חיוך או מיצמוץ. אלה הקמטוטים המופיעים בצידי העיניים ובזוויות הפה. לא ניתן להעלים את הקמטים הללו באופן מלא, ולא ניתן להבטיח שקמטים אלה לא ישובו, אך ניתן לרכך את הקמטים בשיטות השונות הקיימות היום בשוק. הזרקת בוטוקס הוא בדרך כלל השיטה היעילה ביותר כדי לטפל בקמטי ההבעה. מוצר נוסף הקיים בשוק הוא דיספורט (Dysport). יש לזכור גם שלא כל אחד הוא מועמד מתאים להזרקות בוטוקס. אם עור פניכם רפוי או בנוי מרקמות עור מאוד עדינות, טיפול בבוטוקס איננו מתאים עבורכם. בנוסף, לא ניתן להשתמש בבוטוקס כדי להעלים את קפלי הלחיים. לצורך כך, עדיף להשתמש בחומרי מילוי כמו ג'ובדרם (Juvederm).

חומרים זמניים למילוי קמטים

משך ההשפעה של החומרים הזמניים הוא בדרך כלל עד שנה. היתרון בשימוש בחומרים זמניים הוא שהם נוטים להיות בטוחים יותר ואינם גורמים לסיבוכים או לתוצאות בלתי הפיכות.

חומרים אלה מבוססים על חומצה היאלרונית, כמו רסטילן, ג'ובדרם, טאוסיאל ועוד. החומרים די זהים זה לזה אך מיוצרים בידי חברות שונות. רובם חומרים טבעיים ולא סינתטיים, זאת לעומת חומרי המילוי הקבועים שהינם סינתטיים.

למה אפשר לצפות בזמן תהליך מילוי קמטים?

אורכו של הטיפול קצר יחסית, בהתאם למספר הקמטים ועומקם. רוב התכשירים שבהם משתמשים היום מכילים חומר אילחוש המרדים את אזור הפנים. במקרים אחרים, הרופא יאלחש את האזור באמצעות מריחה של משחה מאלחשת או באמצעות זריקת הרדמה בפה

לאחר שעברתם את תהליך מילוי הקמטים, תידרשו לחזור לביקורת מספר ימים לאחר מכן.

אם בחרתם בחומרי מילוי קבועים, תצטרכו לחזור על ההליך מספר פעמים עד קבלת התוצאה הרצויה.

שיטות לטיפול בקמטים בבית

אחד הדברים החיוביים ביותר שתוכלו לעשות כדי להחיות את עורכם ובאותה עת לשמור על בריאותכם הכללית היא שתייה מרובה של מים המסייעת לשמור על לחות העור. תהיו מופתעים לגלות ששמירה על לחות העור באמצעות שתייה יכולה להעלים את הקמטים המאוד עדינים של העור.

דבר נוסף שמסייע לשמור על חיוניות העור הוא השימוש בתחליבי לחות למיניהם, וכן קרם הגנה מפני השמש בזמן שהות ממושכת בשמש. אך השתדלו להימנע ממוצרי האנטי אייג'ינג המציפים את השוק ומבטיחים הבטחות גדולות. אלה בדרך כלל אינם מבוססים על מחקרים רפואיים ויכולים אף להזיק לעור ולגרום ליובש.

תחליבי לחות טובים הם אלה המכילים רטנויד (כמו רנובה), נוגדי חימצון חזקים (כמו Revale או Prevage), או חומצה גליקולית (כמו (Vivite .

היוועצו ברופא עור שיכול לסייע לכם לבחור מוצר על בסיס רפואי, שיותר מאשר רק ישפר את המראה של קווים וקמטוטים, יוכל לשפר את האיכות הכללית של העור ולעזור לשמור על חיוניותו לאורך זמן.

בנוסף, קיימים היום בשוק מגוון מוצרים המבוססים על חומרים מן הטבע ומזונות שונים כמו יוגורט אבוקדו, תפוח אדמה, פפאיה, גזר ועוד.

מילוי קמטים
User Rating 0 (0 votes)
Sending

הוספת תגובה

Click here to post a comment