ניתוח לעיבוי שפתיים
ניתוחים וטיפולים לפנים

עיבוי שפתיים

החלטתם לשפר את את מראה השפתיים שלכם כדי להשיג את המראה המועדף עליכם ולשפר את תדמיתכם העצמית ואת הביטחון העצמי? אספנו בשבילכם את המידע החשוב לפני ואחרי הניתוח

קיימות היום שיטות רבות לשפר את מראה השפתיים, כולל שיפור והפחתה של קווים דקים וקמטים באזור הפה.

מי מתאים לעיבוי שפתיים?

עליכם להיות במצב בריאותי כללי תקין. אינכם מועמדים מתאימים אם:

 • אתם סובלים מפצעי קור (cold sores)
 •  אתם סובלים מקרישי דם
 • יש לכם צלקות בשפתיים
 • אתם סובלים ממחלות כמו סוכרת או זאבת (Lupus)

כמו בכל טיפול קוסמטי, כדאי לשקול היטב את הבחירה לעבות את השפתיים ולברר אם אתם מוכנים לכך מבחינה פיזית ורגשית. עליכם להתייעץ עם רופאכם האישי ולעבור על רשימת הסיכונים הכרוכים בהליך הקוסמטי. תצטרכו ליידע את רופאכם בכל בעיה רפואית, כולל אלרגיות ומרשמי רופא שאתם נוטלים. היו מודעים לכך שמחלות כמו סוכרת מעלות את רמת הסיכון, ומעשנים צריכים ליידע את רופאם ולהפסיק לעשן לפני ביצוע התהליך.

הזרקות

רופאכם ישתמש ברוב המקרים בחומר מרדים בלתי חודרני ישירות על השפתיים. ניתן לבצע זאת באמצעות ביקור אצל הרופא ללא צורך להישאר בבית החולים ללילה. הנה כמה מן האופציות העומדות לרשותכם:

דרמלוגן (Dermalogen)

זהו קולגן שנלקח מאיברים שאנשים הסכימו לתרום לפני מותם. גם זה הליך זמני.

ארטקול (Artecoll)

חומר סינטטי שמעבה את השפתיים. מכיוון שזהו חומר סיננטי, יש סיכון גבוה יותר לקבלת תגובה אלרגית מאשר הזרקה של קולגן או שומן אבל התוצאות נשארות לטווח ארוך יותר.

קולגן (Collagen)

החומר נלקח מפרות ומוזרק לשפתיים. ההליך כרוך בסיכון לתגובה אלרגית, ולכן כדאי שהמנתח שלכם ישתמש בכמות קטנה קודם כדי לוודא שאינכם אלרגיים לפני ההזרקה המלאה. התוצאות הינן זמניות ונשארות למשך שלושה עד ארבעה חודשים.

אוטולוגן (Autologen)

זוהי הזרקה של קולגן הלקוח מגופכם. לא נוצרת כאן סכנה לתגובה אלרגית. עם זאת, התוצאות הינן זמניות בלבד. זוהי אופציה טובה לאנשים שאינם רוצים להתחייב עדיין לתוצאות קבועות.

ריקמת חיבור (Fascia)

בהזרקה של Fascia נעשה שימוש בסוג מסויים של רקמת חיבור שנלקחה או מגופכם או מאיבר של אדם שנפטר. ניתן להשתיל את החומר באמצעות ניתוח או באמצעות הזרקה.

שומן

הרופא משתמש בשומן הנלקח מאזור הירכיים או הבטן ומזריק אותו לשפתיים. אין כאן חשש לתגובה אלרגית והתוצאות נשארות לטווח ארוך. במקרה שיש עלייה במשקל לאחר ההליך, אפשר שהשפתיים שלכם יגדלו בעקבות גדילת תאי השומן.

Restylane הוא ג'ל שקוף המכיל חומצה נגד קמטים. הג'ל נספג בגוף תוך שישה חודשים מיום ההזרקה.

חומצה היאלורונית (Hylaform) היא חומר המופק ממרכיבי גוף האדם המכונה חומצה היאלורונית. אין חשש לזיהום, אך תצטרכו לחזור על הטיפול מספר פעמים כדי להשיג ולשמור על התוצאות.

השתלת שפתיים בניתוח

ברוב המקרים, הרופא ישתמש בהרדמה מקומית במקרה של השתלה או אם עיבוי השפתיים כרוך בהליך כירורגי. הניתוח ייארך עד שעתיים וייעשה במרפאתו של הרופא או במרכז שבו תשתחררו באותו יום, בהתאם למורכבות ההליך. הנה האופציות העומדות לרשותכם:

 • אלודרם (Alloderm) היא שכבת קולגן הנלקחת מגופה של אדם. המנתח מחדיר את הקולגן באמצעות חתכים זעירים בחלק הפנימי של השפה. זהו פתרון זמני שמחזיק מעמד עד 12 חודשים.
 • גורטקס, SoftForm ו-ePTFE הינם חומרים סינטטיים היכולים להוביל לתוצאה קבועה. בניגוד לאופציות האחרות הקיימות, גופכם אינו סופג את החומרים, אך מאחר שאלה חומרים סינטטיים, גופכם יכול לפתח תגובה אלרגית.
 • השתלת שומן היא שיטת ניתוח שבה שומן מגופכם מוחדר לשפתיים כדי להשיג מראה שפתיים מלא. ניתן להגיע לתוצאות לטווח ארוך, אך השיטה משפיעה באופן שונה מאדם לאדם. משום שהשומן לקוח מגופכם, הסיכוי הוא שגופכם יצליח לספוג אותו.
 • השתלה של שאריות רקמות ועור (Local flap grafts) – ניתוח שבמהלכו רקמות ועור נלקחים מהחלק הפנימי של הפה. זהו הליך פולשני יותר מאשר כל טכניקה אחרת, ורופאים בד"כ משתמשים בו במקרה שהליכים אחרים אינם משיגים את התוצאות הרצויות.

התאוששות

חשוב שיהיה איתכם מישהו שיוכל להסיע אתכם הביתה לאחר ביצוע התהליך. אם אתם עוברים תהליך של השתלה, תהליך ההחלמה יכול להימשך עד שבועיים. חשוב שתיידעו את עצמכם לפני שאתם ניגשים לביצוע התהליך. שוחחו עם רופאכם בנוגע לכמות הזמן הנדרשת להחלמה כדי שתוכלו לפנות זמן מהעבודה. תזדקקו לארבעה ימים לכל הפחות. אם אתם פעילים מבחינה גופנית, לא תוכלו לבצע פעילות גופנית למשך כמה ימים אחרי ביצוע הזרקות, ובמשך מספר שבועות לאחר ביצוע הליך ניתוחי.

כיצד להכין את עצמכם לעיבוי שפתיים?

 • דאגו שיהיה מי שיסיע אתכם הביתה לאחר הטיפול.
 • אם אתם מעשנים, סביר שתתבקשו להפסיק לעשן לתקופה מסוימת לפני ביצוע ההליך.
 • דאגו להגיע עם בגדים רפויים ונוחים ובעיקר עם חולצה שתהיה נוחה להסיר מעל ראשכם, כגון חולצת כפתורים.

אין ליטול תרופות המכילות אספירין או משככי כאבים כמו ibuprofen  או Motrin לפני ביצוע ההליך

מה כדאי להכין בבית?

 • קרח
 • כריות נוחות להגבהת הפנים
 • מאכלים רכים כגון, מרק פושר, ג'לי, פודינג, דייסה ויוגורט שאינם דורשים לעיסה
 • תכשירים או משחה, ע"פ הוראות הרופא

סיכונים וסיבוכים הכרוכים בעיבוי שפתיים

סיבוכים אפשריים כוללים תגובה אלרגית לחומר מרדים או לשתלים, דימומים או שתלים שמתקשים ויש צורך להסיר אותם, תגובה דלקתית או פגיעה בעצבים במקרים מסויימים. חשוב לשוחח עם הרופא שלכם לפני הניתוח על הסיבוכים האפשריים וכן ליידע אותו בכל בעייה רפואית קיימת כדי למנוע סיבוכים נוספים.

תופעות הדורשות עזרה מיידית

 • נפיחות מוגברת
 • חום גבוה

 

עיבוי שפתיים
User Rating 5 (2 votes)
Sending

הוספת תגובה

Click here to post a comment