כללי

מה ההבדל בין קורס איפור מקצועי לקורס "רגיל"?

הרבה פעמים, אנחנו יכולים למצוא קורסים במקצועות שונים, הן באופן מקצועי והן באופן רגיל. מי שאיננו מכיר את הנושא לעומק ומי שאיננו בוחן אותו לעומק כפי שנדרש, עלול לחשוב שמדובר באותם קורסים לכל דבר ואין הבדל ביניהם, אך לעיתים מספיק לקרוא את תוכנית הלימודים של שני סוגי הקורסים, בשביל לזהות את ההבדלים ביניהם.

דוגמא טובה להבדלים בין קורס מקצועי לקורס רגיל, אנחנו יכולים לראות בקורס איפור. לא מעט צעירים וצעירות, בחורים ובחורות, נרשמים לקורסי איפור, בין אם זה במסגרת בתי ספר לאיפור, בתי ספר למקצועות היופי וכן במסגרת מקומות אחרים שעורכים קורסים בתחום זה. מן הסתם, חלק מהקורסים אכן זוכים להגדרה של קורס מקצועי, בעוד אחרים, גם אם הם זוכים להגדרה כזו, אפשר להבין מיד, שמדובר בקורס לחובבים ולא כזה שמיועד למי שרוצה להיות איש מקצוע.

לפני שנציג את ההבדל בין קורס איפור מקצועי לקורס רגיל, צריך להדגיש, כל מי שמעוניין ללמוד את התחום, יעשה נכון אם ידע מראש מה המטרה שלו. האם הוא רוצה להיות מאפר מקצועי או ללמוד את הנושא בתור תחביב. כמו כן, הוא יעשה נכון, אם ידע מה התנאים שעומדים לרשותו, בין אם זה מבחינת זמן, תקציב וכדומה.

מה זה קורס מקצועי בתחום האיפור?

קורס איפור מקצועי הוא קורס אשר מספק את כל המידע הנדרש בתחום, בשביל להיות מאפר מקצועי מן המניין. כלומר, המקום מספק ידע על כל השיטות וטכניקות האיפור, הוא מלמד על כל הכלים והאמצעים, הוא מספק מידע תיאורטי נרחב על סוגי עור, מידע מעשי באמצעות פרויקטים ועבודות בשטח, כמו כן, קורס איפור מקצועי מכיל מבחנים, שיעורים וכדומה.

צריך להדגיש, קורס מקצועי בדרך כלל נמשך לאורך מספר שבועות או חודשים, הוא מועבר על ידי מרצים, מאפרים ומאפרות, בעלי ניסיון מעשי ותיאורטי נרחב, ובסיום הלימודים, אחרי המבחנים או פרויקט הסיום, אפשר לקבל תעודה אשר משמשת הוכחה שסיימנו את הלימודים ואנחנו יכולים לעבוד במקום כזה או אחר.

מה זה קורס איפור רגיל

קורס רגיל הוא הרבה יותר מצומצם, הרבה יותר רזה. הוא מכיל פחות חומר לימודים, מתמקד בעיקר בשיטות איפור מסוימות, מתמקד יותר בהיכרות עם כלים מסוימים, הוא מספק ידע בסיסי ולא מעבר לכך.

אך מה שמבדיל בין קורס מקצועי לקורס רגיל, בדרך כלל, זה עצם העובדה שקורס מקצועי מאפשר לנו למצוא עבודה בתחום. קורס רגיל לעומת זאת, איננו מיועד לכך. הוא קורס שנועד יותר להיות תחביב ופחות מפנה לכך שאנחנו נשתמש במה שרכשנו במהלכו בשביל לעבוד. הן בגלל שחסר לנו ידע, הן בגלל שהמקום לא מספק לנו בהכרח תעודה שאנחנו יכולים להציג במסגרת ראיון עבודה או כל דבר אחר.