כללי

חמישה טיפים לטיפולי אנטי אייג'ינג שכדאי לאמץ

טיפולים אנטי אייגינג שכדאי לאמץ

בעבר נהוג היה לחשוב שטיפולים למניעת הזדקנות העור, מה שמכונה אנטי אייג'ינג הם נחלתם של נשים מבוגרות. ההתייחסות לאפשרויות הטיפול, לקרמים ולחומרים הייתה לנשים בנות 45+ וכללו חומרים פעילים, הזרקות וניתוחים. היום אנחנו יודעים שכדי לצמצם את הנזק לעור בגיל מתקדם, הגורר גם הוצאות לא קטנות, עלינו להתחיל לטפל בו היטב כבר בגילאי 30+. מלבד ההימנעות מנזקי השמש ותחזוקה בסיסית הכוונה היא לסוגי טיפול אנטי אייג'ינג משולבים. כיוון שיש מגוון רחב של טיפולים וזה יכול להיות מבלבל החלטנו לעשות מעט סדר בסוגי הטיפולים וביתרונותיהם, כדי שתוכלו לבחור את המתאימים ביותר עבורכן.

הקוסמטיקה של המאה ה-21

הקוסמטיקה החדשנית כבר לא מסתפקת רק בניקוי פנים ומריחת קרמים מזינים, והטכנולוגיה משתפת פעולה עם צורכי היופי והאסתטיקה. עם השנים העור מאבד מעט מנפחו, וקרמים וחומרים פעילים יועילו לזוהר ולגמישות שלו, אך הוא עדיין עלול להיראות נפול, וזה השלב שבו אסתטיקה וקוסמטיקה נפגשות. יש מגוון טיפולי אסתטיקה לטיפול בשלב זה: מזותרפיה, חומצה היאלורונית, בוטוקס, גלי רדיו וכמובן חומרים פעילים. חלק מהטיפולים הללו אומנם כוללים מחטים, אך לא מדובר בכאב גדול והתוצאה בהחלט שווה את המאמץ והעלות.

  • מזותרפיה – שיטת טיפול באמצעות מכשיר הכולל מחטים קטנות ודקות. המכשיר מועבר על שטח הפנים והמחטים גורמות לפציעה מכוונת של פני העור המעודדת ייצור קולגן ותאי עור חדשים. אל דאגה, הפעולה אינה כואבת ומתבצעת אחרי אלחוש מקומי. 
  • חומצה היאלורונית – מטרת השימוש בחומצה היא מילוי קמטים והחלקתם, והיא מוחדרת באמצעות הזרקה אותה מבצע רופא בלבד. היא מוזרקת בדרך כלל לאזור שבין הגבות, למצח, בצדי השפתיים ועוד. ניתן גם להזריק אותה אחרי אלחוש מקומי במשחה.
  • הזרקת בוטוקס – טיפול נפוץ של הזרקת החומר בוטוליניום טוקסין A לאזורים שונים בפנים. החומר מופק מחיידק, ומטרתו להרפות את השריר שלתוכו הוא מוזרק, ובכך להחליק ולהרפות את השריר ואת הקמטים באותו אזור. החיסרון הוא בכך שההשפעה מחזיקה מעמד שלושה חודשים ויש לחדש את הטיפול אם רוצים לשמור על הקיים.
  • רטינול – אחד החומרים המוצלחים לחידוש ולשיפור מראה העור. מחדש את העור ומסייע לשיפור במראה של כתמים או קמטוטים. בעל השפעה מוכחת בטיפולי אנטי אייג'ינג כמונע הזדקנות של העור. החומר קיים בקרמים ובמסכות פנים אך בשל חוזקו, מומלץ לקבל ייעוץ לגבי ריכוז החומר לפי סוג העור כדי למנוע נזק.
  • גלי רדיו (RF) – המכשיר מפעיל גלי רדיו בתדירות נמוכה הגורמים לרטט. גלים אלה יוצרים אנרגיה הגורמת לעור להתהדק, להתמצק ומפחיתה קמטים. היתרון בשימוש במכשיר הוא, שאין צורך בהזרקה או בהחדרת חומרים וניתן לבצע את הטיפול בכל סוגי העור ובכל גוון. יש לציין שלפעמים נדרשת סדרת טיפולים כדי להגיע לתוצאה הרצויה.