כללי

ניתוח הגדלת חזה – מתי כדאי?

ניתוח הגדלת חזה

עולם היופי הולך ומתקדם וכך גם השנים, אז אולי אי אפשר לעצור את הזמן אבל אפשר ואפילו מומלץ לבצע כמה דברים שישבו בין היתר גם את הביטחון העצמי למקומו – אחד מהם הוא ניתוח הגדלת חזה. אז מתי מותר לעשות ניתוח הגדלת חזה? למי הוא מיועד וכמה זמן צריך להחלים? האם יש תופעות לוואי? כל התשובות לשאלות הכי חמות אודות הניתוח המבוקש ביותר בתחום היופי שיפור נראות החזה. 

מתי אפשר להתחיל עם ניתוח הגדלת חזה? 

ניתוח הגדלת חזה אפשר לבצע לאחר גיל ההתבגרות, זה חשוב היות ועד לגיל זה החזה עלול להמשיך ולגדול ולכן רצוי לחכות לסיום הגיל. כמו כן, אם אתן אחרי לידות, עדיין מניקות או לאחר ירידה דרסטית במשקל- רק אז רצוי ומומלץ לגשת ולהתעניין בניתוח הגדלת חזה. מתכננים לידה בעתיד? אולי כדאי לחכות עם עניין שינוי צורתו של השד. 

כיצד מתרחש הליך של ניתוח הגדלת חזה והאם יש צלקות? 

במעמד ניתוח הגדלת חזה נוצר כיס מופרד אליו יוחדר השתל מתחת לשד או לשריר עצמו ובהתאם למה שיחליט המנתח. לעיתים יבוצע חתך בעטרה עצמה, לעיתים בקפל התת שדי ולעיתים בבית השחי- תלוי במצב הנתון, כמות העור העודף, גיל ועוד כמה וכמה פרמטרים שייקבעו במעמד פגישת ייעוץ עם המנתח. לעניין הצלקות חשוב לציין כי החתך בקפל התת שדי הוא הטוב ביותר היות והוא ממוקם מתחת לשד ולא נראה. כמו בכל דבר הנחת השתל הינו גם עניין של יתרון וחיסרון ולכן במעמד הפגישה/ייעוץ ראשוני חשוב להעלות שאלות אלו בפני המנתח. 

איזה בדיקות נדרשות לפני הניתוח? 

היות ומדובר בניתוח הרדמה מלאה יש להציג כמה וכמה אישורים המעידים על בריאות תקינה לעבור את הניתוח. במעמד דרישת הבדיקות תתבקשנה בדיקות דם לרבות בדיקת קרישת דם, כמו כן בדיקת אק"ג ואם מדובר באישה שעברה את גיל ה40 תידרש גם בדיקת ממוגרפיה לרבות בדיקה/ אישור כירורג שד. כמו כן במקרים מסוימים יידרש להיבדק אצל המרדימים ולפני ההליך לעבור/ לענות אל שאלון שיציבו אלה בפנייך. 

ניתוח הגדלת חזה – רגע אחרי 

נכון להיום התפרים נספגים מעצמם כך שאין צורך להגיע למנתח על מנת שזה יסיר את התפרים. כמו כן חשוב לציין כי אולי וייתכנו כאבים – עם זאת חשוב לקחת בחשבון כי כאב הוא עניין אינדיבידואלי ובשל כך הכאב יהיה שונה מאישה אחת לאחרת. במידה ויש כאבים הם יפחתו בהדרגה עם הזמן ועד שבוע, כמו כן יורגשו הכאבים ברגע של תזוזה חזקה או מאמץ בעת הרמת ידיים מעל לגובה הכתפיים- אז זהירות מראש. בסיכום דבר, הכאב יחלוף מעצמו, השדיים אולי יהיו רגישים לאחר הפעולה אבל החדשות הטובות הן כי עם הזמן תחזור התחושה והמראה המושלם ישנה את החיים מהקצה אל הקצה.