כללי

ניתוח מתיחת בטן -שאלות ותשובות

ניתוח מתיחת בטן

אחד החלומות הגדולים ביותר הן של נשים והן של גברים שירדו במשקל או ילדו יותר מלידה אחת זה שינוי קווי המתאר של הבטן. במצב הנ"ל מציעים טובי המנתחים הפלסטיים את האפשרות המנצחת – ניתוח מתיחת בטן שתשנה את כל הכללים ובעיקר תשיב את הביטחון העצמי לכל אישה ולכל גבר שמתעניינים בהליך זה. אז איך עושים ניתוח מהסוג הזה ומה נדרש לדעת לפני כן? אם אתם שוקלים ביצוע ניתוח מתיחת בטן אולי כדאי לכם לקרוא על כל התשובות שמופיעות במאמר הבא. 

כיצד צריך להתנהג לאחר ניתוח מתיחת בטן? 

לבטח שמעתם כי לאחר ניתוח מתיחת בטן חשוב ללכת ולו מעט מכופפים בצורה קל, את הכיפוף הזה יש ליישם לא יותר משבוע ימים ומטרתו להקל על התהליך והשלמת הריפוי על הצד הטוב ביותר. לצד זאת חשוב לציין את עניין המנוחה ולא לפסוח עליה, כמו כן אין לבצע שום פעילות מאומצת לרבות פעילות גופנית במשך חודש וחצי לאחר ההחלמה ולאחר שהרופא אישר על כך. מה שכן כדאי לעשות הוא להזיז באטיות מדי פעם את הגוף ולא לשכב במיטה לאורך זמן. 

ניתוח מתיחת בטן לפני או בסיום ההריונות? 

בכדי שחלק מהידוק מעטפת הבטן לא ייקרע אולי עדיף לחכות עם ההריונות או קודם לסיים איתן ולאחר מכן לבצע את הניתוח. כמו כן אם בכל זאת יהיה היריון בעתיד רצוי לבצע את הניתוח בשיטה כזו שהידוק השרירים יבוצע בתפר נמס. 

האם כואב לעשות ניתוח מתיחת בטן? 

חשוב לציין כי כאשר מדברים על כאב זה משתנה ממנותח אחד למשנהו ולכן קבלת ההחלטות היא אך ורק עליכם – אתם שמכירים ויודעים את סף הרגישות והכאב. עם זאת השימוש בתרופות הנכונות והרגיעה שבתהליך עצמו יכולים בהחלט להביא לריפוי המלווה בכמה שפחות כאבים מיותרים. 

מה אסור לעשות לפני הניתוח?

כמו בכל דבר, גם כאן יאלצו אתכם להפסיק לעשן לפני הניתוח היות וזה עלול לעקב את ההחלמה. אגב, עניין העישון והניקוטין קשור בלא מעט ניתוחים ומובנים היות והוא עלול לכווץ כלי דם בצורה חזקה ולפגוע בהצלחת הניתוח ולכן לפני ניתוחים ובפרט הליך ניתוח בטן מבקשים להסיק לעשן שלושה שבועות לפני. חושבים על תחליף לניקוטין? גם זה אסור ועדיף שלא להשתמש בו לפני ניתוח זה. 

האם ירידה במשקל מבטלת ניתוח מתיחת בטן? 

יש בהחלט אפשרות לראות שינוי במצבים של רפיון קל ובתנאי כי מדובר באישה או נערה צעירה בגיל- או אז אולי אפשרי לבטל ניתוח. לרוב ירידה במשקל רק תוריד את נפח הקפלים אבל לא תעלים אותם כפי שניתוח מתיחת בטן יידע לעשות ובפרט אם מדובר במנותחי שרוול – שם רפיון העור הוא בלתי נמנע.