כללי

כיצד שתיית מים שומרת על עור פנים?

חמאם טורקי

נשים וגברים כאחד מעוניינים לשמור על עור פנים צעיר, רענן ובריא, וכדי לשמור על עור הפנים חשוב להקפיד על שתיית מים, מעבר לטיפולי הקוסמטיקה והאסתטיקה המתקדמים. חשוב לזכור כי גוף האדם מורכב ברובו ממים, והעור המהווה כ-16% ממשקל הגוף מכיל כ-20% מכמות המים בגוף. לכן, יש להקפיד על שתיית מים מרובה כדי לספק את כמות הנוזלים הדרושה לתפקוד תקין של כלל מערכות הגוף, כולל עור הגוף והפנים.

מה הם הגורמים שפוגעים בעור הפנים שלנו?

כדי לשמור על עור פנים צעיר, בריא ורענן חשוב להימנע מחשיפה ממושכת לשמש, להפחית חשיפה לזיהום אוויר, לספק לחות לעור, לשמור על אורח חיים בריא הכולל תזונה נכונה ופעילות גופנית, להימנע מעישון ועוד. בנוסף, יש לשתות מים בכמות המומלצת לאדם, בין 8 ל-12 כוסות מים ביום, וכדאי גם לסגל הרגלי טיפוח לעור הפנים שניתן ליישם בבית.

האקלים הישראלי לא עושה חסד לעור הפנים שלנו, מזג האוויר בעיקר בעונות המעבר גורם ליובש בעור, השימוש המוגבר במזגנים מייבש את העור והחשיפה לשמש בשעות המסוכנות ללא מריחת קרם הגנה גורמת לנזקים קשים לעור הפנים.

הקשר בין שתיית מים לבריאות עור הפנים

מחקרים רבים הוכיחו קשר ישיר בין שתיית מים מרובה, ועל פי ההמלצות של ארגוני הבריאות, לבין בריאות עור הפנים והגוף. העור שלנו מורכב מ-3 שכבות, השכבה החיצונית משמשת כמעטפת של הגוף, השכבה האמצעית כוללת רקמות חיבור עם כלי דם ועצבים, והשכבה העמוקה שומרת על טמפרטורת הגוף. כדי שהעור יתפקד היטב עלינו לשמור על רמת לחות נכונה אחרת עלולים לסבול מתופעות כמו יובש, עור מחוספס ולא נעים, פגיעה בגמישות העור והיווצרות קמטים וקמטוטים.

מי שמקפיד על שתיית מים מרובה זוכה לעור פנים חלק, בריא וגמיש יותר, אך חשוב לשתות מים איכותיים, נקיים ודלים במלחים, כמו מים מינרליים או מים מסוננים.

החשיבות והיתרונות של שתית מים לעור הפנים

העור שלנו הוא צרכן המים הגדול ביותר בגוף, הוא מכיל כחמישית מכמות המים הנמצאת בגופנו. אם קיים מחסור במים העור מושפע מכך ומאבד מגמישותו. שתיית מים מרובה מבטיחה אספקה שוטפת של מים לעור הפנים והגוף, היא גורמת להאטת תהליכי ההזדקנות של העור, שומרת על רמת הלחות הנחוצה, ומסייעת לתפקודי הגוף, לרבות סילוק רעלים, חילוף חומרים יעיל והתחדשות של תאי העור.

שתיית מים מרובה מסייעת גם בשיקום העור עקב נזקי מזג האוויר, בקיץ ובחורף. לכן, מומלץ לכולם לשתות יותר מים ולהקפיד על הכמות היומית המומלצת, כ-8 עד 10 כוסות לנשים וכ-12 כוסות מים ביום לגברים.

כיצד לשתות יותר מים?

המומחים ממליצים ליישם את הטיפים הבאים כדי להבטיח שתיית מים מרובה ולפי המלצות הרופאים:

  • הקפידו לשים בתיק בקבוק מים כדי לשתות בכל הזדמנות.
  • הציבו בר מים בבית והראו דוגמה גם לילדים.
  • הימנעו מקניית משקאות ממותקים וכך תגבירו את שתיית המים, גם אצל הילדים.
  • הורידו אפליקציה או שימו התראה בטלפון הנייד להפסקת שתיית מים אחת לשעה.
  • בזמן עבודה, הקפידו לעשות הפסקה לשתיית מים בכל שעה עגולה.
  • כאשר אחד מבני המשפחה ממלא כוס מים מבר המים הביתי, בקשו ממנו למזוג מים לכולם.