כללי

צום מיצים

צום מיצים

המזון שאנו אוכלים, האוויר שאנו נושמים והמים שאנו שותים, כולם מלאים ברעלים. היום, קיימת מודעות רבה בנושא הבריאות וכל הקשור אל ניקוי רעלים מהגוף וישנן כמה שיטות כגון צום מיצים. מדובר על צום קצר בן 3-4 ימים וזו ההזדמנות להעניק שלווה ומנוחה לגוף. לפני שתתחילו בצום זה, מומלץ להתייעץ עם רופא. כאשר מדובר על צום קצר, מומלץ לבצע אותו בסופי שבוע היות ומנוחה מחויבת בביצוע הצום יש להתכונן היטב לקראת הצום. ההמלצה של הרופאים היא לא לבצע את הצום כאשר אתם נמצאים במתח נפשי.

מה כדאי לכם לדעת לפני תחילת צום המיציםצום מיצים

אם אתם מעשנים, לפני שתתחילו בביצוע צום מיצים יש להפסיק את העישון כעשרה ימים לפני תחילת הצום. גם קפה, בשר, תבלינים וממתקים יש להוריד בהדרגה. יש להפחית כשבוע לפני הצום בארוחות במיוחד ארוחת ערב. יש לשתות כמה כוסות מים מסוננים או מים מינרלים וניתן להוסיף מיצים העשויים מפירות וירקות. הימנעו משתית קפה, מיצים ממותקים או מלאכותיים. ניתן לשתות תה המיוצר מצמחים אך ללא סוכר.

ממה נוצרים רעלים בגוף ומדוע ניקוי רעלים חשוב לבצע לפחות אחת לשנה?

הרעלים בגוף, למעשה נוצרים משאריות מזון הנצמדות לדפנות המעיים ועוברות תהליך ריקבון. הדפנות מתחילות להתמלא בחיידקים ולהזדהם. תהליך זה, הופך את שאריות המזון לרעלים, כאשר הם נספגים מהמעי הגס אל מחזור הדם מה שמזיק לבריאות. הכבד הוא האיבר האחראי על פירוק הרעלים. הדרך הטובה ביותר לניקוי הרעלים הינה צום מיצים לפחות אחת לשנה.  ניתן בהחלט למנוע מחלות, באמצעות צום של מיצי פירות וירקות ותזונה נכונה , אשר אינה מכילה הרבה חלבונים מהחי שהם אלה שמשאירים את הרעלים בגופינו.

תזונה קבועה העשירה בירקות,קטניות ופירות

יש לעבור בנוסף לתזונה נכונה, המכילה ירקות, קטניות ובמשך היום מעט פרי ושתייה מרובה של מים ותה צמחים. הימנעו משתייה מרובה של קפה והתעמלו באופן קבוע. מזון ביתי הינו הטוב ביותר עבורכם, משמעת קבועה ותפריט שיתאים לכם. כל אלה יגרמו לניקוי רעלים ובריאות תקינה לאורך שנים רבות.