כללי

איך סרום פנים עוזר בצמצום קמטי פנים

אחד האלמנטים המייחדים של סרום הפנים הוא היותו חומר נטול שומן, אשר ברכיביו חומרים פעילים באחוזים גבוהים יותר – בהשוואה לקרם פנים. כלומר, אפשר לחשוב על סרום לפנים כמעין תכשיר קוסמטי עם ריכוז גבוה של חומרים פעילים. ברמה השיווקית, יש המתייחסים לסרום הפנים כמעין מוליך המסייע בהחדרת לחות או רכיבים כאלה ואחרים שהיו בתוככי קרם הלחות – אל העור. כלומר, הטענה היא שהסרום יכול לשמש כמעין מגשר בין החומרים שרוצים לספוג לבין העור. אם כי, לא לכל חברה שטוענת כך יש הוכחות מחקריות התומכות בטענה זאת.

מה מטרתו של סרום?

ברמת החוויה, לסרום מרקם קליל, נעים והינו נספג במהירות גבוהה יחסית. יש המדווחות על רמת ספיגה מהירה כמו גם על קבלת תוצאות יעילות בכל הנוגע להחדרת לחות, הבהרת עור וכן הלאה. ועם זאת, לא כל סרום פנים יכול להיות יעיל במיוחד עבור טיפול בהעלמת קמטים, כל מקרה לגופו וניתן לקרוא את המחקרים הקיימים של חברה נתונה על הנושא כדי לזהות את הממצאים ולמה ניתן לצפות עם השימוש.

בשוק ניתן למצוא לא מעט סוגים של סרומים, ויש המחפשות את הסרום המושלם לעורן שאכן ייתן מענה על מה שהן צריכות. סרום, בעיקרו, הוא תמצית מרוכזת של חומרים פעילים. אפשר שבין רכיביו ניתן יהיה למצוא חומצות, מינרלים, צמחים, ויטמינים וכן הלאה אפשרויות. יש המייחסים לסרום אפשרות רבה לחדור אל העור ולהעביר את הרכיבים "החיוביים". אין ספק שההסברים השונים בתחום הקוסמטיקה, כמו גם, התיאורים המכניים "והמדעיים", אכן נשמעים רציניים "ומוכחים", ועם זאת – כדאי לבדוק באמת אם יש תוקף לטענות.

האם יש סרום שרכיביו טבעיים?

בבואנו לדבר על סרום פנים שרכיביו טבעיים, נדבר על סרום שאין בו רכיבים "מיותרים", רעילים, או כאלה שאינם מיטיבים עם גוף האדם. סרום המבוסס על רכיבים טבעיים, הוא סרום שחושף את הגוף לרכיבים טבעיים בלבד – ויש בכך יתרון. בייחוד אם הכוונה היא לעזור לגוף בריפוי והזנה. לא כל הרכיבים הטבעיים שווים ברמת ומידת האפקט שהם מאפשרים לגוף האדם, ואין ערובה לכך שהם יעבדו עבור כל אחד ובכל מצב. ועם זאת, אם כבר חושפים את הגוף לרכיבים מסוימים שנועדו לעשות לו טוב, ישנם רכיבים טבעיים שכבר נחקרו באי אילו פלטפורמות שונות והממצאים אכן הדגימו הטבות בריאותיות וקוסמטיות בחשיפה לחומרים אלו. 

מה ייחודי בסרום טבעי לחלוטין?

סרום הפנים שרכיביו טבעיים לחלוטין הוא זה המתבסס על רכיבים טבעיים לחלוטין. פשוט ולעניין. סרום זה, יכול להתבסס לדוגמה, על דבש המנוקה, דבש המופק מפרחים הגדלים בניו-זילנד. לדבש שפע של חומצות אמינו, מינרלים וויטמינים ויש המייחסים לו סגולות אנטי דלקתיות כבירות, יכולות לעודד ייצור קולגן ובתמיכה בעור חלק וגמיש, כמו גם בחידוש תאי העור. כך שהתוצאה יכולה בהחלט להיות מסווגת כאנטי אייג'ינג – כל זה, מבלי לברר על תהליכי הזרקות שונים. סרום שמכיל את ארס הדבורה, יכול להנות מאיכויות הארס. ביניהן, היכולת להמריץ את תאי האפידרמל ויכולתו לשמש כנשא עבור רכיבים אחרים, לסייע בחידוש התאים, בשיפור הזרימה ואף ביצירת קולגן. בין היתר, הארס יכול לעורר את שרירי הפנים ואף לתמוך ביצירת מראה מוצק כדרך החלקת קמטים וקמטוטים.

האם סרום לפנים המבוסס על דבש המנוקה יכול "להחליק קמטים" טוב יותר מהזרקות בוטוקס (וחומרים אחרים) למיניהן? אנחנו לא יודעים. האם יש לו אפשרות לתמוך בהחלקת, הגמשת ומיצוק פנים תוך השימוש בחומרים טבעיים בלבד? שוב, אנחנו לא יודעים – שכן, כל הפואנטה של חומרים טבעיים זה שהם עובדים ביחד עם הגוף, כתמיכה ביכולתו הטבעית לקבל הזנה וריפוי. כל מקרה לגופו, ועם זאת יש שיגידו (בעדויות מצולמות ברחבי הרשת) שסרום פנים טבעי המבוסס על דבש המנוקה בהחלט תרם להם בהחלקת וצמצום קמטים וקמטוטים.