כללי

עריכת פטנטים – לבחור את האיש הנכון בשבילכם

עריכת פטנטים

אחד השלבים הכי מרגשים, ובוודאי הכי מספקים שיש, בחייו המקצועיים של יזם, מתכנן ומפתח, זה השלב בו הוא מגלה שהוא ייצר פטנט מיוחד או לפחות כך נדמה לו. לעיתים זה מגיע מתוך כוונה ברורה, לעיתים זה נובע מתוך הבנה שהוא ייצר דבר חדש, דבר ייחודי שאין כמותו, לעיתים זה נובע ממקרה לגמרי.

לא משנה מדוע וכיצד, עצם זה שהוא יצר פטנט, יכול לעזור לו מאוד בצד המקצועי. בין אם זה אומר שזה יכול לקדם את תכנון וייצור המוצר שלשמו נועד הפטנט ובין אם זה אומר מבחינה כלכלית, שיווקית, עצם זה שכולם ידעו שהוא המציא פטנט, יצר פטנט מכולם, ללא ספק זה יכול להוסיף למוניטין שלו.

לשם כך, הוא לא יטכול להסתפק אך ורק בכך שהוא יצר פטנט, הוא צריך לחפש מומחה בכל הנושא של עריכת פטנטים אשר יבצע את כל תהליך הרישום של הפטנט בפועל, על מנת שהוא יהיה רשום כבעלים החוקיים שלו ואיש לא יוכל להשתמש בו ללא רשותו.

מי נחשב לעורך פטנטים ואיך בוחרים עם מי לעבוד

מומחה בעריכת פטנטים הוא איש מקצוע בעל ידע טכנולוגי ומשפט אשר מחזיק ברישיון בתחום. הוא למעשה אחראי על כל תהליך הרישום של הפטנט. החל משלב חיפוש פטנטים דומים, על מנת להוכיח שאין פטנט דומה לו ועל כן הוא מקורי, וכלה בכל תהליך הרישום ברשם הפטנטים, על מנת שיהיה ניתן לרשום את ההמצאה בתור פטנט ואת הממציא בתור בעל הפטנט.

חשוב להדגיש, מדובר על תהליך לא פשוט ולא קצר. בשביל לרשום פטנט, צריך להסביר מה הוא עושה, במה הוא מיוחד, להציג את כל תהליך הייצור והביצוע, להסביר כיצד הוא יכול לעזור, מה בדיוק האלמנט הייחודי בו, וכאמור, יש לוודא שאין שום פטנט דומה לו.

גם אחרי שכל התהליך הזה מתבצע, עדיין יש אפשרות לאנשים לערער עליו, ואז עליהם להוכיח שאין מדובר בפטנט מקורי. לכן יש חשיבות לבחור בעורך פטנט מקצועי ומנוסה שידע לבדוק את כל הנשוא היטב ולא להשאיר שום פתח לדילמות בנושא.